Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Constantin Tolea (Galați)
Spectatori 3000

Meciul din data 05.03.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Politehnica Iași: Alexandru CREŢU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Vasile GHEORGHE, Andrei CRISTEA, Bojan GOLUBOVIĆ, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Lukács BŐLE, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Azdren LLULLAKU, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei Ștefan ENESCU, Narcis Iulian BĂDIC, Gomo Richard ONDUKU, Gianmarco PICCIONI.

CFR 1907 Cluj: Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Tomislav GOMELT, Alexandru Traian MARC, Andrei Iosif MUREŞAN, Lucian GOIAN, Daniel Filipe Faria COELHO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Cristian Ionuț BUD, Juan CARLOS Real Ruiz si rezervele: Filipe Guterres NASCIMENTO, Andrei Simion TÂNC, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Antonio JAKOLIŠ, CRISTIAN López Santamaría, Steve Leo BELECK A'Beka.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 20 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
In minutul 58, schimbare, iese extremă dreapta Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Gomo Richard ONDUKU
In minutul 67, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra CRISTIAN López Santamaría
In minutul 69, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 69 in 10 jucatori.
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Lucian GOIAN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Juan CARLOS Real Ruiz si intra Andrei Simion TÂNC
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru Traian MARC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

0 - 1 20’ Cristian BUD
31’ Vítor BRUNO
58’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN