Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 200

Meciul din data 12.03.2016 dintre echipele FC Voluntari si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Adrian Popescu (Craiova).

FC Voluntari: Laurențiu Daniel RUS, Saša NOVAKOVIĆ, Wilfred MOKE Abro, Ben Hamed KONÉ, Vasile MAFTEI, Laurențiu Cătălin IORGA, Daniel Ionuț BARNA, Dragoș BALAURU, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru TUDORIE si rezervele: Rareș ENCEANU, Daniel Gabriel PANCU, Bogdan MITACHE, Nicolae CALANCEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Mihai VODUŢ.

FC Botoșani: Michael NGADEU-NGADJUI, Dan Mihai ROMAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Radoslav Bonchev DIMITROV, Stelian Nicolae CUCU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Fernando Miguel CARRALERO Garcia si rezervele: Sergiu Cristian POPOVICI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Deivydas MATULEVIČIUS, Plamen Ivanov ILIEV, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, José David CASADO.

In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Dan Mihai ROMAN (atacant). In minutul 51 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cătălin IORGA si intra Rareș ENCEANU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 68, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Fernando Miguel CARRALERO Garcia si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 87, schimbare, iese fundaș dreapta Laurențiu Daniel RUS si intra Mihai VODUŢ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ

0 - 1 51’ Dan ROMAN
60’ Gonzalo CABRERA
István FÜLÖP
Laurențiu IORGA
Rareș ENCEANU
63’
Bogdan ŢÂRU 66’
Alexandru TUDORIE
Adrian BĂLAN
68’
70’ Nicolae MUȘAT
71’ Fernando Miguel CARRALERO
Sergiu POPOVICI
74’ Radoslav DIMITROV