Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 3000

Meciul din data 11.03.2016 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Petrolul Ploiești: George Alexandru MAREŞ, Karim ZIANI, Abdellah ZOUBIR, Daniel Ionel STANA, Michele PAOLUCCI, Constantin MIŞELĂRICU, Giuseppe PRESTIA, Romain INEZ, Alberto COBREA, Dan Mihai BUCȘĂ, Fabrice BEGEORGI si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Janko PACAR, Marcos MICHAEL, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Alexandru DAVID, Marian Dean BEȚA, Alexandru Constantin BENGA, Mohammed TCHITÉ.

FC Politehnica Iași: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Lukács BŐLE, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru CREŢU, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA si rezervele: Alessandro CAPARCO, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Gianmarco PICCIONI, Gomo Richard ONDUKU, Azdren LLULLAKU, Andrei Ștefan ENESCU, Narcis Iulian BĂDIC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș stânga). In minutul 08 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, scorul devine 0 - 2.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Daniel Ionel STANA
In minutul 45, schimbare, iese atacant Michele PAOLUCCI si intra Janko PACAR
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Karim ZIANI si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 45, schimbare, iese fundaș central Romain INEZ si intra Alexandru Constantin BENGA
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș dreapta Vasile GHEORGHE si intra Andrei Ștefan ENESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Fabrice BEGEORGI (fundaș stânga). In minutul 47 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Fabrice BEGEORGI
In minutul 81, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș stânga Lukács BŐLE si intra Gomo Richard ONDUKU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

0 - 1 08’ Lukács BŐLE
16’ Cosmin FRĂSINESCU
0 - 2 28’ Andrei CRISTEA