Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 2000

Meciul din data 19.03.2016 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Alexandru Cerei (Cluj).

FC Botoșani: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Andrei Alexandru PATACHE, Michael NGADEU-NGADJUI, Nicolae Constantin MUȘAT, Quenten MARTINUS, George Andrei MIRON, Stelian Nicolae CUCU, Attila László HADNAGY, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Fernando Miguel CARRALERO Garcia, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Dan Mihai ROMAN, Plamen Ivanov ILIEV, Alexandru ICHIM, István Sándor FÜLÖP, Mihai Cătălin BORDEIANU, Sergiu Cristian POPOVICI.

Concordia Chiajna: Răzvan TINCU, Florin Flavius PURECE, Marius George PENA, Michael ODIBE, Christian Udubuesi OBODO, Artem MILEVSKIY, Iulian MAMELE, Gabriel Nicu GIURGIU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Florin MATACHE, Marian CRISTESCU, Adrian CRISTEA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Andrés GARCÍA.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Artem MILEVSKIY (atacant). In minutul 08 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Alexandru PATACHE si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Fernando Miguel CARRALERO Garcia
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan Neculaie PLEȘCA
In minutul 70, FC Botoșani - Concordia Chiajna, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Artem MILEVSKIY
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 75, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Christian Udubuesi OBODO
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Christian Udubuesi OBODO (mijlocaș dreapta). In minutul 88 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 0 - 3.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Artem MILEVSKIY si intra Cristian Andrés GARCÍA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

Mihai BORDEIANU
31’
43’ Patrice FEUSSI
Andrei PATACHE
Dan ROMAN
46’
Fernando Miguel CARRALERO 64’
Răzvan PLEȘCA 70’
0 - 2 70’ penalty Artem MILEVSKIY
Quenten MARTINUS 71’
Quenten MARTINUS
István FÜLÖP
73’
75’ Marius PENA
Tiberiu SEREDIUC
79’ Cristian BĂLGRĂDEAN