Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3000

Meciul din data 18.03.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Voluntari se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

FC Politehnica Iași: Lukács BŐLE, Mădălin Marius CIUCĂ, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vasile GHEORGHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Alessandro CAPARCO, Andrei Ștefan ENESCU, Azdren LLULLAKU, Gomo Richard ONDUKU, Gianmarco PICCIONI, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ante ŠARIĆ.

FC Voluntari: Hrvoje SPAHIJA, Ben Hamed KONÉ, Nicolae CALANCEA, Wilfred MOKE Abro, Laurențiu Daniel RUS, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Vasile MAFTEI, Adrian Ionuț BĂLAN, Daniel Ionuț BARNA, Jean-Sony ALCÉNAT, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Bogdan MITACHE, Daniel Gabriel PANCU, Dragoș BALAURU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 10 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 12, schimbare, iese portar Branko GRAHOVAC si intra Alessandro CAPARCO
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Vasile GHEORGHE si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru CREŢU si intra Gomo Richard ONDUKU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Ben Hamed KONÉ si intra Mihai VODUŢ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Laurențiu Daniel RUS
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 78, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Daniel Gabriel PANCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

Alesandro CAPARCO
12’
Mădălin CIUCĂ 16’
Andrei CRISTEA 31’
38’ Bogdan ŢÂRU
Vasile GHEORGHE
Andrei ENESCU
59’
Alexandru CREŢU
Gomo ONDUKU
59’
71’ Ben Hamed KONÉ
Mihai VODUŢ
71’ Laurențiu RUS
74’ Hrvoje SPAHIJA
78’ Adrian BĂLAN
Alexandru TUDORIE
81’ Alexandru TUDORIE