Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 1000

Meciul din data 31.03.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Botoșani se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

CS Universitatea Craiova: Simon Moise MĂZĂRACHE, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Silviu IZVORANU, Andrei Virgil IVAN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Apostol Aleksandrov POPOV, Cătălin George STRATON si rezervele: KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cosmin Marian CIOCOTEALĂ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Sebastian Zoltán ACHIM, Robert PETRE.

FC Botoșani: Deivydas MATULEVIČIUS, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Fernando Miguel CARRALERO Garcia, José David CASADO, Stelian Nicolae CUCU, István Sándor FÜLÖP, Plamen Ivanov ILIEV, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Michael NGADEU-NGADJUI, Marius Ionuț TOMOZEI si rezervele: Attila László HADNAGY, Alexandru ICHIM, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Florin Constantin PLĂMADĂ, Sergiu Cristian POPOVICI, Dan Mihai ROMAN, Mihai Cătălin BORDEIANU.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Michael NGADEU-NGADJUI (fundaș central). In minutul 31 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Silviu IZVORANU
In minutul 39, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Silviu IZVORANU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 39 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Stephane ACKA (fundaș central). In minutul 54 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Fernando Miguel CARRALERO Garcia si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 72, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 78, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central MADSON Henrique Nascimento Santos si intra KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Ionuț TOMOZEI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Mihai HERGHELIGIU (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

MATULEVIČIUS
16’ George MIRON
28’ Michael NGADEU
0 - 1 31’ Michael NGADEU
Silviu IZVORANU 37’
Silviu IZVORANU 39’
1 - 1 Stephane ACKA 54’
56’ Fernando Miguel CARRALERO
Sergiu POPOVICI
59’ Stelian CUCU
70’ István FÜLÖP
Dan ROMAN
Simon MĂZĂRACHE
Alexandru BĂLUȚĂ
72’
Henrique MADSON 74’
78’ Deivydas MATULEVIČIUS