Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 300

Meciul din data 30.03.2016 dintre echipele FC Voluntari si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

FC Voluntari: Nicolae CALANCEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Vlad Alexandru ACHIM, Daniel Ionuț BARNA, Ben Hamed KONÉ, Hrvoje SPAHIJA, Laurențiu Daniel RUS, Wilfred MOKE Abro, Vasile MAFTEI, Venelin FILIPOV si rezervele: Mircea Alexandru BORNESCU, Alexandru TUDORIE, Daniel Gabriel PANCU, Saša NOVAKOVIĆ, Daniel Ionuț NOVAC, Bogdan MITACHE.

CFR 1907 Cluj: Lucian GOIAN, Tomislav GOMELT, Ionuț Justinian LARIE, Alexandru Traian MARC, Bryan NOUVIER, Davide PETRUCCI, CRISTIAN López Santamaría, Daniel Filipe Faria COELHO, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Juan CARLOS Real Ruiz, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si rezervele: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Antonio JAKOLIŠ, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Andrei Simion TÂNC, Steve Leo BELECK A'Beka.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Laurențiu Daniel RUS (mijlocaș dreapta). In minutul 48 al partidei dintre FC Voluntari si CFR 1907 Cluj, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese extremă stânga Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 56, schimbare, iese extremă dreapta Bryan NOUVIER si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan CARLOS Real Ruiz si intra Steve Leo BELECK A'Beka
In minutul 74, schimbare, iese Nicolae Adrian GRIGORE si intra Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 77, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț BARNA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Voluntari.