Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 500

Meciul din data 29.03.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Mihai Marcu (Oradea) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Marius Nicoară (DT Severin).

ACS Poli Timișoara: Gabriel CÂNU, MANU Torres Caturla, Fernando LLORENTE Mañas, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Dorin Ioan GOGA, Róbert ELEK, Daniel POPESCU, Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian Costel MELINTE, Ianis Alin ZICU, Ram STRAUSS si rezervele: Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Cătălin Petre DOMAN, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Abel Miguel SUÁREZ Torres, Mădălin George SMARANDA, Alex Tchuimeni NIMELY.

Petrolul Ploiești: Janko PACAR, Daniel Ionel STANA, Karim ZIANI, Abdellah ZOUBIR, Dan Mihai BUCȘĂ, Constantin MIŞELĂRICU, Alexandru DAVID, Alberto COBREA, Marian Dean BEȚA, Alexandru Constantin BENGA, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Corneliu Cristian PULHAC, Romain INEZ, George Alexandru MAREŞ, Marcos MICHAEL, Michele PAOLUCCI, Bogdan Cătălin GAVRILĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Victoraș ASTAFEI (mijlocaș stânga). In minutul 24 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Victoraș ASTAFEI
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Dorin Ioan GOGA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Costel MELINTE si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Karim ZIANI si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Daniel Ionel STANA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Victoraș ASTAFEI si intra George Alexandru MAREŞ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, George Alexandru MAREŞ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Dorin Ioan GOGA si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionel STANA si intra Romain INEZ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

Cristian BĂRBUȚ
40’
43’ Victoraș ASTAFEI
Dorin GOGA 49’
Cristian BĂRBUȚ 57’
Cristian MELINTE
Cătălin DOMAN
60’
67’ Karim ZIANI
Bogdan GAVRILĂ
73’ Daniel STANA
75’ Victoraș ASTAFEI