Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 10000

Meciul din data 03.04.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 10000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București).

FC Politehnica Iași: Branko GRAHOVAC, Azdren LLULLAKU, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Andrei CRISTEA, Mădălin Marius CIUCĂ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Lukács BŐLE si rezervele: Ante ŠARIĆ, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Gomo Richard ONDUKU, Gianmarco PICCIONI, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS.

CS Universitatea Craiova: Andrei Virgil IVAN, Stephane ACKA, Nicuşor Silviu BANCU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Valentin ILIEV Ivanov, MADSON Henrique Nascimento Santos, Simon Moise MĂZĂRACHE, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Apostol Aleksandrov POPOV, Cătălin George STRATON, Hristo Evtimov ZLATINSKI si rezervele: Sebastian Zoltán ACHIM, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Cosmin Marian CIOCOTEALĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Robert PETRE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Vasile GHEORGHE (mijlocaș central). In minutul 02 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 29 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
In minutul 62, schimbare, iese extremă stânga Andrei CRISTEA si intra Alexandru CREŢU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Apostol Aleksandrov POPOV si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru ȚIGĂNAȘU (fundaș stânga). In minutul 78 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 0.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 81, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Robert PETRE
In minutul 83, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Gomo Richard ONDUKU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

2 - 0 Bojan GOLUBOVIĆ 29’
59’ Andrei HERGHELIGIU