Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Constantin Tolea (Galați)
Spectatori 3000

Meciul din data 04.04.2016 dintre echipele FC Botoșani si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Sebastian Stoianov (Constanța).

FC Botoșani: Nicolae Constantin MUȘAT, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Michael NGADEU-NGADJUI, Petre Daniel IVANOVICI, Plamen Ivanov ILIEV, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU si rezervele: Vlad Alin BUJOR, Marius Ionuț TOMOZEI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Deivydas MATULEVIČIUS, Alexandru ICHIM, José David CASADO, Fernando Miguel CARRALERO Garcia.

ACS Poli Timișoara: Fernando LLORENTE Mañas, Cristian BĂRBUȚ, Daniel POPESCU, Róbert ELEK, Dorin Ioan GOGA, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Claudiu BELU-IORDACHE, MANU Torres Caturla, Ovidiu Marian POPESCU, Ram STRAUSS, Cristian BOCŞAN si rezervele: Gabriel CÂNU, Cătălin Petre DOMAN, Cristian Costel MELINTE, Alex Tchuimeni NIMELY, Everon Elvis Romario PISAS, Mădălin George SMARANDA, Abel Miguel SUÁREZ Torres.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 21, FC Botoșani - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, MANU Torres Caturla
In minutul 40, FC Botoșani - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Cristian Costel MELINTE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Michael NGADEU-NGADJUI (fundaș central). In minutul 51 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Dorin Ioan GOGA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 63, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Deivydas MATULEVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Deivydas MATULEVIČIUS (rezervă). In minutul 64 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga István Sándor FÜLÖP si intra Fernando Miguel CARRALERO Garcia
In minutul 74, schimbare, iese extremă dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Vlad Alin BUJOR
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Dorin Ioan GOGA si intra Cătălin Petre DOMAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Vlad Alin BUJOR (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, scorul devine 5 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș dreapta). In minutul 81 al partidei dintre FC Botoșani si ACS Poli Timișoara, scorul devine 6 - 1.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Róbert ELEK

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 21’
27’ Torres Caturla MANU
1 - 1 40’ penalty Dorin GOGA
44’ Cristian BĂRBUȚ
46’ Claudiu BELU-IORDACHE
Cristian MELINTE
2 - 1 Michael NGADEU 51’
54’ Dorin GOGA
István FÜLÖP 57’
Attila HADNAGY
Deivydas MATULEVIČIUS
63’
3 - 1 Deivydas MATULEVIČIUS 64’
66’ Javier HERNÁNDEZ