Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Spectatori 1000

Meciul din data 02.04.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Bogdan Gheorghe (București).

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Davide PETRUCCI, Alexandru Traian MARC, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Tomislav GOMELT, Lucian GOIAN, CRISTIAN López Santamaría, Juan CARLOS Real Ruiz, Cristian Ionuț BUD, Tiago Jorge Oliveira LOPES si rezervele: Steve Leo BELECK A'Beka, Andrei Simion TÂNC, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Bryan NOUVIER, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN.

Concordia Chiajna: Ibrahima Baye NIASSE, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Gabriel Nicu GIURGIU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Christian Udubuesi OBODO, Michael ODIBE, Marius George PENA, Florin Flavius PURECE, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU si rezervele: Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Adrian CRISTEA, Marian CRISTESCU, Iulian MAMELE, Florin MATACHE, Neluț Stelian ROȘU, Florin Marian RĂSDAN.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Juan CARLOS Real Ruiz (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 64, schimbare, iese fundaș central Răzvan TINCU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Ionuț BUD
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Gabriel Nicu GIURGIU
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga CRISTIAN López Santamaría si intra Bryan NOUVIER
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Nicu GIURGIU si intra Adrian CRISTEA
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Christian Udubuesi OBODO
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Flavius PURECE
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Juan CARLOS Real Ruiz (mijlocaș stânga). In minutul 90+1 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan CARLOS Real Ruiz si intra Andrei Simion TÂNC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

PENA
27’ Bogdan BUCURICĂ
1 - 0 Juan CARLOS 36’
46’ Patrice FEUSSI
Ștefan BĂRBOIANU
64’ Răzvan TINCU
Marian CRISTESCU
Cristian BUD 68’
70’ Gabriel GIURGIU
CRISTIAN
Bryan NOUVIER
71’
75’ Gabriel GIURGIU
Adrian CRISTEA
75’ Christian OBODO
77’ Marian CRISTESCU