Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 5000

Meciul din data 02.04.2016 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Voluntari se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Petrolul Ploiești: Marian Dean BEȚA, Constantin MIŞELĂRICU, Marcos MICHAEL, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Alberto COBREA, Dan Mihai BUCȘĂ, Alexandru Constantin BENGA, Victoraș ASTAFEI, Abdellah ZOUBIR, Daniel Ionel STANA, Corneliu Cristian PULHAC si rezervele: George Alexandru MAREŞ, Romain INEZ, Ludovic GUERRIERO, Michele PAOLUCCI, Karim ZIANI, Iustin Alin POPESCU, Janko PACAR.

FC Voluntari: Wilfred MOKE Abro, Laurențiu Daniel RUS, Hrvoje SPAHIJA, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Nicolae CALANCEA, Ben Hamed KONÉ, Vasile MAFTEI, Venelin FILIPOV, Adrian Ionuț BĂLAN, Daniel Ionuț BARNA, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Bogdan MITACHE, Daniel Gabriel PANCU, Alexandru TUDORIE, Mircea Alexandru BORNESCU, Nicolae Adrian GRIGORE, Laurențiu Cătălin IORGA.

In minutul 08, Petrolul Ploiești - FC Voluntari, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alexandru Constantin BENGA
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Daniel Ionel STANA
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Corneliu Cristian PULHAC
In minutul 46, schimbare, iese atacant Marcos MICHAEL si intra Janko PACAR
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasile MAFTEI si intra Nicolae Adrian GRIGORE
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Bogdan Cătălin GAVRILĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 60 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Voluntari, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Wilfred MOKE Abro
In minutul 62, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Daniel Ionel STANA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 62 in 10 jucatori.
In minutul 70, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Corneliu Cristian PULHAC a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 70 in 9 jucatori.
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Ionuț BARNA si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra George Alexandru MAREŞ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Ben Hamed KONÉ si intra Daniel Gabriel PANCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Daniel Gabriel PANCU (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Voluntari, scorul devine 1 - 2.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Gabriel PANCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Voluntari.