Arbitri asistenţi Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 1500

Meciul din data 09.04.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu (Rm Vâlcea), Vlad Bârleanu (București).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Cătălin George STRATON, Apostol Aleksandrov POPOV, Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Virgil IVAN, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA si rezervele: Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Valentin ILIEV Ivanov, Laurențiu POPESCU, Robert PETRE, Andrei Mihai HERGHELIGIU, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Lucian GOIAN, Tomislav GOMELT, Antonio JAKOLIŠ, Alexandru Traian MARC, Davide PETRUCCI, Andrei Simion TÂNC, Juan CARLOS Real Ruiz, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si rezervele: CRISTIAN López Santamaría, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Bryan NOUVIER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Steve Leo BELECK A'Beka.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI (mijlocaș defensiv). In minutul 09 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, schimbare, iese extremă stânga Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si intra Bryan NOUVIER
In minutul 45, schimbare, iese extremă dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 60, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Lucian GOIAN
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Bryan NOUVIER
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Davide PETRUCCI si intra CRISTIAN López Santamaría
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 80, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 80 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Simion TÂNC