Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Iulius Radu Timar (Marghita)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 500

Meciul din data 10.04.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Voluntari se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Iulius Radu Timar (Marghita).

ACS Poli Timișoara: MANU Torres Caturla, Mădălin George SMARANDA, Alex Tchuimeni NIMELY, Ovidiu Marian POPESCU, Cristian Costel MELINTE, Fernando LLORENTE Mañas, Dorin Ioan GOGA, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Cristian BOCŞAN si rezervele: Ram STRAUSS, Prince RAJCOMAR, Everon Elvis Romario PISAS, Cătălin Petre DOMAN, Cristian BĂRBUȚ, Abel Miguel SUÁREZ Torres, Cristian Dorel SCUTARU.

FC Voluntari: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Hrvoje SPAHIJA, Laurențiu Daniel RUS, Wilfred MOKE Abro, Bogdan MITACHE, Vasile MAFTEI, Vlad Alexandru ACHIM, Nicolae CALANCEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Venelin FILIPOV, Ben Hamed KONÉ si rezervele: Alexandru TUDORIE, Mihai VODUŢ, Daniel Gabriel PANCU, Jeffrey MONAKANA, Nicolae Adrian GRIGORE, Mircea Alexandru BORNESCU, Daniel Ionuț BARNA.

In minutul 23, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Marian POPESCU si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Francisco Javier HERNÁNDEZ González
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș stânga Ben Hamed KONÉ si intra Jeffrey MONAKANA
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 62, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 67, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan MITACHE. FC Voluntari va trebui sa trebui sa joace restul de 23 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 68, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Costel MELINTE si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 76, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Prince RAJCOMAR
In minutul 77, jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 77 in 9 jucatori.
In minutul 77, ACS Poli Timișoara - FC Voluntari, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Francisco Javier HERNÁNDEZ González (mijlocaș dreapta). In minutul 89 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Mădălin George SMARANDA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

Cristian BĂRBUȚ
23’
Javier HERNÁNDEZ 37’
41’ Ben Hamed KONÉ
Jeffrey MONAKANA
45+2’ Venelin FILIPOV