Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Dan Florin Dreve (Cluj)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 08.04.2016 dintre echipele Concordia Chiajna si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Bogdan Velicu (București).

Concordia Chiajna: Florin Flavius PURECE, Marius George PENA, Ibrahima Baye NIASSE, Michael ODIBE, Gabriel Nicu GIURGIU, Christian Udubuesi OBODO, Cristian Andrés GARCÍA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Răzvan TINCU si rezervele: Iulian MAMELE, Neluț Stelian ROȘU, Florin MATACHE, Marian CRISTESCU, Adrian CRISTEA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Florin Marian RĂSDAN.

Petrolul Ploiești: Abdellah ZOUBIR, Karim ZIANI, Janko PACAR, Constantin MIŞELĂRICU, Alberto COBREA, Victoraș ASTAFEI, Fabrice BEGEORGI, Alexandru Constantin BENGA, Marian Dean BEȚA, Dan Mihai BUCȘĂ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Michele PAOLUCCI, Marcos MICHAEL, George Alexandru MAREŞ, Romain INEZ, Ludovic GUERRIERO, Roberto ALECSANDRU.

In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Marian CRISTESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Victoraș ASTAFEI (extremă stânga). In minutul 53 al partidei dintre Concordia Chiajna si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicu GIURGIU si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 57, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Dan Mihai BUCȘĂ. Petrolul Ploiești va trebui sa trebui sa joace restul de 33 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 58, Concordia Chiajna - Petrolul Ploiești, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Christian Udubuesi OBODO
In minutul 62, schimbare, iese atacant Janko PACAR si intra George Alexandru MAREŞ
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Ibrahima Baye NIASSE si intra Adrian CRISTEA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Fabrice BEGEORGI
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Abdellah ZOUBIR si intra Ludovic GUERRIERO
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Karim ZIANI si intra Michele PAOLUCCI

Marian CRISTESCU
30’
0 - 1 53’ Victoraș ASTAFEI
Gabriel GIURGIU
Neluț ROȘU
55’
57’ Dan BUCȘĂ
1 - 1 penalty Christian OBODO 58’
62’ Janko PACAR
George MAREŞ
Ibrahima NIASSE
Adrian CRISTEA
73’
76’ Fabrice BEGEORGI