Arbitru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Stelian Slabu (Brașov), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 2000

Meciul din data 16.04.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Stelian Slabu (Brașov), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

CFR 1907 Cluj: Filipe Guterres NASCIMENTO, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Juan CARLOS Real Ruiz, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si rezervele: Andrei Simion TÂNC, CRISTIAN López Santamaría, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Bryan NOUVIER, Mihai Adrian MINCĂ, Daniel Filipe Faria COELHO, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves.

FC Botoșani: Petre Daniel IVANOVICI, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, José David CASADO, Stelian Nicolae CUCU, Plamen Ivanov ILIEV, Nicolae Constantin MUȘAT, Michael NGADEU-NGADJUI, Florin Constantin PLĂMADĂ, Dan Mihai ROMAN, Marius Ionuț TOMOZEI, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Vlad Alin BUJOR, Fernando Miguel CARRALERO Garcia, Radoslav Bonchev DIMITROV, Alexandru ICHIM, Deivydas MATULEVIČIUS, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan Neculaie PLEȘCA.

In minutul 08, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Bryan NOUVIER
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Ionuț TOMOZEI
In minutul 15, CFR 1907 Cluj - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 26 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Juan CARLOS Real Ruiz (mijlocaș defensiv). In minutul 45+2 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central José David CASADO si intra Vlad Alin BUJOR
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bryan NOUVIER (rezervă). In minutul 53 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 5 - 0.
In minutul 63, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra CRISTIAN López Santamaría
In minutul 64, schimbare, iese fundaș dreapta Marius Ionuț TOMOZEI si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 6 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Fernando Miguel CARRALERO Garcia
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Juan CARLOS Real Ruiz si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Bryan NOUVIER
08’
09’ Michael NGADEU
15’ Marius TOMOZEI
1 - 0 penalty Cristian BUD 15’
2 - 0 Cristian BUD 26’
3 - 0 Juan CARLOS 45+2’
4 - 0 Juan CARLOS 45+3’
46’ José David CASADO