Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (Turnu-Severin)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 150

Meciul din data 17.04.2016 dintre echipele FC Voluntari si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 150 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (Turnu-Severin).

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Mihai VODUŢ, Alexandru TUDORIE, Hrvoje SPAHIJA, Laurențiu Daniel RUS, Wilfred MOKE Abro, Nicolae CALANCEA, Daniel Ionuț BARNA, Jean-Sony ALCÉNAT, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Daniel Gabriel PANCU, Daniel Ionuț NOVAC, Jeffrey MONAKANA, Laurențiu Cătălin IORGA, Nicolae Adrian GRIGORE, Adrian Ionuț BĂLAN, Mircea Alexandru BORNESCU.

Concordia Chiajna: Răzvan TINCU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Neluț Stelian ROȘU, Marius George PENA, Michael ODIBE, Ibrahima Baye NIASSE, Christian Udubuesi OBODO, Artem MILEVSKIY, Marian CRISTESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Iulian MAMELE, Florin MATACHE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cristian Andrés GARCÍA, Adrian CRISTEA, Alin Florian BULEICĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Artem MILEVSKIY (extremă dreapta). In minutul 23 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 36, schimbare, iese fundaș dreapta Ștefan Nicolae BĂRBOIANU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasile MAFTEI si intra Nicolae Adrian GRIGORE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai VODUŢ (mijlocaș stânga). In minutul 64 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Michael ODIBE
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Nicolae Adrian GRIGORE
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan TINCU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai VODUŢ si intra Laurențiu Cătălin IORGA
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 81 al partidei dintre FC Voluntari si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, schimbare, iese extremă dreapta Artem MILEVSKIY si intra Iulian MAMELE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Cristian Andrés GARCÍA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.

0 - 1 23’ Artem MILEVSKIY
36’ Ștefan BĂRBOIANU
Răzvan GRĂDINARU
Alexandru TUDORIE
Adrian BĂLAN
46’
Vasile MAFTEI
Nicolae GRIGORE
61’
1 - 1 Mihai VODUŢ 64’
71’ Michael ODIBE
Nicolae GRIGORE 72’
76’ Răzvan TINCU
Mihai VODUŢ 77’
Mihai VODUŢ
Laurențiu IORGA
79’
1 - 2 81’ Marian CRISTESCU
84’ Artem MILEVSKIY
Iulian MAMELE
87’ Răzvan GRĂDINARU
90’ Marian CRISTESCU