Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Bogdan Constantin Buhuș (Bârlad)
Spectatori 3300

Meciul din data 25.04.2016 dintre echipele FC Voluntari si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 3300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București).

FC Voluntari: Nicolae Adrian GRIGORE, Mihai VODUŢ, Hrvoje SPAHIJA, Laurențiu Daniel RUS, Wilfred MOKE Abro, Nicolae CALANCEA, Adrian Ionuț BĂLAN, Daniel Ionuț BARNA, Jean-Sony ALCÉNAT, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Alexandru TUDORIE, Daniel Gabriel PANCU, Daniel Ionuț NOVAC, Jeffrey MONAKANA, Venelin FILIPOV, Mircea Alexandru BORNESCU.

CS Universitatea Craiova: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Laurențiu POPESCU, Apostol Aleksandrov POPOV, Andrei Virgil IVAN, MADSON Henrique Nascimento Santos, Stephane ACKA, Nicuşor Silviu BANCU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ si rezervele: Sebastian Zoltán ACHIM, Robert PETRE, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Valentin ILIEV Ivanov, Simon Moise MĂZĂRACHE.

In minutul 19, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Valentin ILIEV Ivanov
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (atacant). In minutul 32 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Jeffrey MONAKANA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 63, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Ilie VĂTĂJELU si intra Sebastian Zoltán ACHIM
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai VODUŢ si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Daniel RUS si intra Venelin FILIPOV
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nicuşor Silviu BANCU (mijlocaș central). In minutul 89 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, scorul devine 0 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

NUNO ROCHA
19’ Stephane ACKA
Valentin ILIEV
0 - 1 32’ NUNO ROCHA
Adrian BĂLAN
Jeffrey MONAKANA
56’
Vlad ACHIM 58’
63’ Bogdan VĂTĂJELU
Sebastian ACHIM
Mihai VODUŢ
Alexandru TUDORIE
64’
Laurențiu RUS
Venelin FILIPOV
75’
77’ Alexandru BĂLUȚĂ