Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 2000

Meciul din data 23.04.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Alexandru Cerei (Cluj).

ACS Poli Timișoara: Daniel POPESCU, Alex Tchuimeni NIMELY, Ross JENKINS, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian Dorel SCUTARU, Ram STRAUSS si rezervele: MANU Torres Caturla, Fernando LLORENTE Mañas, Lys GOMIS, Cătălin Petre DOMAN, Prince RAJCOMAR, Everon Elvis Romario PISAS, Ianis Alin ZICU.

Concordia Chiajna: Marius George PENA, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan TINCU, Michael ODIBE, Christian Udubuesi OBODO, Artem MILEVSKIY, Ibrahima Baye NIASSE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marian CRISTESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Robert Dumitru RĂDUCANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Florin MATACHE, Iulian MAMELE, Gabriel Nicu GIURGIU, Cristian Andrés GARCÍA, Adrian CRISTEA.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BOCŞAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Gabriel Nicu GIURGIU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 54, ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Artem MILEVSKIY
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Michael ODIBE
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central Cristian BOCŞAN si intra Everon Elvis Romario PISAS
In minutul 58, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Prince RAJCOMAR
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Francisco Javier HERNÁNDEZ González
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Ianis Alin ZICU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alex Tchuimeni NIMELY (mijlocaș central). In minutul 66 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Christian Udubuesi OBODO (mijlocaș central). In minutul 73 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 2.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Artem MILEVSKIY si intra Cristian Andrés GARCÍA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Daniel POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Michael ODIBE (fundaș central). In minutul 88 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 3.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.