Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 4000

Meciul din data 30.04.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Aurel Oniță (Constanța).

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Juan CARLOS Real Ruiz, Cristian Ionuț BUD, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Filipe Guterres NASCIMENTO, Bryan NOUVIER, Davide PETRUCCI si rezervele: Tomislav GOMELT, Lucian GOIAN, CRISTIAN López Santamaría, Daniel Filipe Faria COELHO, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Steve Leo BELECK A'Beka, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

ACS Poli Timișoara: Alex Tchuimeni NIMELY, Cristian Dorel SCUTARU, Cristian Costel MELINTE, Ross JENKINS, Fernando LLORENTE Mañas, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Lys GOMIS, Dorin Ioan GOGA, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Daniel POPESCU si rezervele: Everon Elvis Romario PISAS, Prince RAJCOMAR, Ram STRAUSS, Ianis Alin ZICU, MANU Torres Caturla, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN.

In minutul 23, schimbare, iese fundaș central Cristian Dorel SCUTARU si intra Cristian BOCŞAN
In minutul 33, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Lys GOMIS. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 57 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș dreapta Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Ram STRAUSS
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bryan NOUVIER (extremă stânga). In minutul 44 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Juan CARLOS Real Ruiz (mijlocaș stânga). In minutul 51 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Juan CARLOS Real Ruiz
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 66 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 1.
In minutul 72, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan CARLOS Real Ruiz si intra Steve Leo BELECK A'Beka
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Steve Leo BELECK A'Beka (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, scorul devine 4 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra CRISTIAN López Santamaría
In minutul 82, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Dorin Ioan GOGA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, CRISTIAN López Santamaría
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, scorul devine 5 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

ELEK
23’ Cristian SCUTARU
Cristian BOCŞAN
33’ Lys GOMIS
36’ Javier HERNÁNDEZ