Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 3000

Meciul din data 01.05.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Adrian Radu Ghinguleac (București).

CS Universitatea Craiova: Nicuşor Silviu BANCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Apostol Aleksandrov POPOV, Laurențiu POPESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Andrei Virgil IVAN, Valentin ILIEV Ivanov, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nuno Miguel Monteiro ROCHA si rezervele: Sebastian Zoltán ACHIM, Robert PETRE, Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru MATEIU, Andrei Mihai HERGHELIGIU.

Concordia Chiajna: Ibrahima Baye NIASSE, Gabriel Nicu GIURGIU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Artem MILEVSKIY, Marian CRISTESCU, Christian Udubuesi OBODO, Michael ODIBE, Marius George PENA, Răzvan TINCU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Cristian Andrés GARCÍA, Iulian MAMELE, Florin MATACHE, Florin Flavius PURECE, Neluț Stelian ROȘU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Patrice Emery Fongang FEUSSI.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (extremă stânga). In minutul 17 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă dreapta). In minutul 23 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marian CRISTESCU si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 68, schimbare, iese extremă stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Artem MILEVSKIY
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Gabriel Nicu GIURGIU si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 86, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Virgil IVAN si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin ILIEV Ivanov
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Alexandru MATEIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

2 - 0 Andrei IVAN 23’
40’ Răzvan GRĂDINARU
46’ Răzvan GRĂDINARU
Patrice FEUSSI
46’ Marian CRISTESCU