Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Ioan Sulea
Spectatori 3000

Meciul din data 29.04.2016 dintre echipele FC Botoșani si FC Voluntari se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

FC Botoșani: Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP, Petre Daniel IVANOVICI, George Andrei MIRON, Deivydas MATULEVIČIUS, Nicolae Constantin MUȘAT, Michael NGADEU-NGADJUI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Stelian Nicolae CUCU si rezervele: José David CASADO, Fernando Miguel CARRALERO Garcia, Mihai Cătălin BORDEIANU, Attila László HADNAGY, Plamen Ivanov ILIEV, Florin Constantin PLĂMADĂ, Andrei Alexandru PATACHE.

FC Voluntari: Daniel Ionuț NOVAC, Nicolae CALANCEA, Venelin FILIPOV, Vasile MAFTEI, Jean-Sony ALCÉNAT, Laurențiu Daniel RUS, Hrvoje SPAHIJA, Mihai VODUŢ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Adrian Ionuț BĂLAN si rezervele: Bogdan MITACHE, Saša NOVAKOVIĆ, Daniel Gabriel PANCU, Alexandru TUDORIE, Vlad Alexandru ACHIM, Mircea Alexandru BORNESCU.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 14, FC Botoșani - FC Voluntari, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deivydas MATULEVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș central). In minutul 32 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU (mijlocaș stânga). In minutul 44 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Jean-Sony ALCÉNAT si intra Bogdan MITACHE
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș central Stelian Nicolae CUCU si intra Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Deivydas MATULEVIČIUS (atacant). In minutul 59 al partidei dintre FC Botoșani si FC Voluntari, scorul devine 3 - 1.
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 76, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Attila László HADNAGY
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
In minutul 78, FC Botoșani - FC Voluntari, scor 4 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Daniel Gabriel PANCU
In minutul 82, schimbare, iese fundaș central George Andrei MIRON si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai VODUŢ

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa FC Botoșani.

Petre IVANOVICI 45+1’
46’ Jean ALCÉNAT
Bogdan MITACHE
Stelian CUCU
Mihai BORDEIANU
54’
57’ Daniel NOVAC
3 - 1 Deivydas MATULEVIČIUS 59’
63’ Cătălin ȘTEFĂNESCU