Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 6000

Meciul din data 30.04.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 6000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Dragoș Istrate (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Sebastian Stoianov (Constanța).

FC Politehnica Iași: Andrei CRISTEA, Milan MITIĆ, Azdren LLULLAKU, Branko GRAHOVAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Lukács BŐLE, Narcis Iulian BĂDIC, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Gianmarco PICCIONI, Gomo Richard ONDUKU, Petre Iulian GOGE, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ante ŠARIĆ.

Petrolul Ploiești: Daniel Ionel STANA, Karim ZIANI, Abdellah ZOUBIR, Constantin MIŞELĂRICU, George Alexandru MAREŞ, Dan Mihai BUCȘĂ, Victoraș ASTAFEI, Alexandru Constantin BENGA, Fabrice BEGEORGI, Marian Dean BEȚA, Alberto COBREA si rezervele: Janko PACAR, Iustin Alin POPESCU, Michele PAOLUCCI, Marcos MICHAEL, Ludovic GUERRIERO, Alexandru DAVID, Roberto ALECSANDRU.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, George Alexandru MAREŞ
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga George Alexandru MAREŞ si intra Marcos MICHAEL
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 60, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Victoraș ASTAFEI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gianmarco PICCIONI (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Petrolul Ploiești, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese atacant Victoraș ASTAFEI si intra Janko PACAR
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 76, schimbare, iese fundaș stânga Fabrice BEGEORGI si intra Michele PAOLUCCI
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Ante ŠARIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

ASTAFEI
03’ George MAREŞ
33’ Constantin MIȘELĂRICU
46’ George MAREŞ
Marcos MICHAEL
Azdren LLULLAKU
Nuno VIVEIROS
46’
Milan MITIĆ 54’
Andrei CRISTEA
Gianmarco PICCIONI
60’
60’ Victoraș ASTAFEI
1 - 0 Gianmarco PICCIONI 68’
69’ Victoraș ASTAFEI
Janko PACAR
Bojan GOLUBOVIĆ 74’
76’ Fabrice BEGEORGI