Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 1.000

Meciul din data 11.05.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

ACS Poli Timișoara: Dorin Ioan GOGA, Mădălin George SMARANDA, Prince RAJCOMAR, Cristian Costel MELINTE, MANU Torres Caturla, Ross JENKINS, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Daniel POPESCU, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Abel Miguel SUÁREZ Torres, Ram STRAUSS, Everon Elvis Romario PISAS, Marius Marian CROITORU, Cristian BOCŞAN, Ianis Alin ZICU.

CS Universitatea Craiova: Apostol Aleksandrov POPOV, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Laurențiu POPESCU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru MATEIU, Andrei Virgil IVAN, Valentin ILIEV Ivanov, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Simon Moise MĂZĂRACHE, Robert PETRE, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Sebastian Zoltán ACHIM.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, MANU Torres Caturla
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (atacant). In minutul 42 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 48, ACS Poli Timișoara - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Daniel POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Daniel POPESCU (fundaș stânga). In minutul 52 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 53 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Everon Elvis Romario PISAS
In minutul 69, schimbare, iese atacant Prince RAJCOMAR si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Andrei Ioan DUMITRAȘ si intra Sebastian Zoltán ACHIM
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Francisco Javier HERNÁNDEZ González
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Ross JENKINS si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Everon PISAS
57’
Prince RAJCOMAR
Ianis ZICU
69’
69’ Andrei DUMITRAȘ
Sebastian ACHIM
Javier HERNÁNDEZ 72’
73’ Alexandru MATEIU
80’ Alexandru BĂLUȚĂ
Simon MĂZĂRACHE
Ross JENKINS
Marius CROITORU
80’
90’ Hristo ZLATINSKI