Data disputării 09.05.2016 - 18:00
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 09.05.2016 dintre echipele FC Voluntari si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Voluntari: Adrian Ionuț BĂLAN, Laurențiu Daniel RUS, Vasile MAFTEI, Venelin FILIPOV, Mircea Alexandru BORNESCU, Daniel Ionuț BARNA, Vlad Alexandru ACHIM, Mihai VODUŢ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Alexandru TUDORIE, Hrvoje SPAHIJA si rezervele: Saša NOVAKOVIĆ, Jeffrey MONAKANA, Rareș ENCEANU, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Nicolae CALANCEA, Sorin Nicușor RĂDOI.

FC Politehnica Iași: Branko GRAHOVAC, Milan MITIĆ, Ionuț Cosmin VOICU, Mădălin Marius CIUCĂ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Azdren LLULLAKU, Andrei CRISTEA, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE si rezervele: Gianmarco PICCIONI, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ante ŠARIĆ, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI.

In minutul 32, FC Voluntari - FC Politehnica Iași, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA
In minutul 37, FC Voluntari - FC Politehnica Iași, scorul este 0 - 2. Autogol, inscris de Vasile MAFTEI
In minutul 40, schimbare, iese fundaș stânga Daniel Ionuț BARNA si intra Rareș ENCEANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 44 al partidei dintre FC Voluntari si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Jeffrey MONAKANA
In minutul 71, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru CREŢU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Rareș ENCEANU
In minutul 82, schimbare, iese rezervă Jeffrey MONAKANA si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.