Data disputării 16.05.2016 - 18:00
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Ion Craiu (Bucureşti)
Spectatori 3.000

Meciul din data 16.05.2016 dintre echipele Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Daniel Mitruți (Craiova).

Petrolul Ploiești: Ludovic GUERRIERO, George Alexandru MAREŞ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Alexandru DAVID, Alberto COBREA, Alexandru Constantin BENGA, Fabrice BEGEORGI, Victoraș ASTAFEI, Constantin MIŞELĂRICU, Abdellah ZOUBIR, Karim ZIANI si rezervele: Michele PAOLUCCI, Janko PACAR, Marcos MICHAEL, Dan Mihai BUCȘĂ, Marian Dean BEȚA, Roberto ALECSANDRU, Iustin Alin POPESCU.

ACS Poli Timișoara: Abel Miguel SUÁREZ Torres, Alex Tchuimeni NIMELY, Prince RAJCOMAR, Mădălin George SMARANDA, Ross JENKINS, Cristian Costel MELINTE, Dorin Ioan GOGA, Gabriel CÂNU, Cristian BOCŞAN, Cristian BĂRBUȚ, Daniel POPESCU si rezervele: Deian Cristian SORESCU, Ianis Alin ZICU, Róbert ELEK, Cătălin Petre DOMAN, Marius Marian CROITORU.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Abel Miguel SUÁREZ Torres
In minutul 15, Petrolul Ploiești - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Petrolul Ploiești de Victoraș ASTAFEI
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, George Alexandru MAREŞ
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BOCŞAN
In minutul 27, Petrolul Ploiești - ACS Poli Timișoara, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Petrolul Ploiești de Abdellah ZOUBIR
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Mădălin George SMARANDA
In minutul 46, schimbare, iese rezervă Cătălin Petre DOMAN si intra Prince RAJCOMAR
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Fabrice BEGEORGI
In minutul 60, schimbare, iese atacant George Alexandru MAREŞ si intra Janko PACAR
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alex Tchuimeni NIMELY (mijlocaș central). In minutul 67 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alberto COBREA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Abel Miguel SUÁREZ Torres si intra Ianis Alin ZICU
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Janko PACAR (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Alex Tchuimeni NIMELY si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Karim ZIANI si intra Roberto ALECSANDRU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Ross JENKINS (mijlocaș defensiv). In minutul 90+2 al partidei dintre Petrolul Ploiești si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Petrolul Ploiești.

RAJCOMAR
14’ Abel SUÁREZ
1 - 0 penalty Victoraș ASTAFEI 15’
George MAREŞ 18’
21’ Cristian BOCŞAN
2 - 0 penalty Abdellah ZOUBIR 27’
27’ Mădălin SMARANDA