Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 7500

Meciul din data 15.05.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 7500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

FC Politehnica Iași: Mădălin Marius CIUCĂ, Milan MITIĆ, Azdren LLULLAKU, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Lukács BŐLE, Narcis Iulian BĂDIC, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Gianmarco PICCIONI, Ante ŠARIĆ.

Concordia Chiajna: Florin Flavius PURECE, Răzvan TINCU, Marius George PENA, Christian Udubuesi OBODO, Ibrahima Baye NIASSE, Artem MILEVSKIY, Iulian MAMELE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marian CRISTESCU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Gabriele ZERBO, Florin MATACHE, Gabriel Nicu GIURGIU, Cristian Andrés GARCÍA, Alin Florian BULEICĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Flavius PURECE
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Alexandru CREŢU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 61 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Artem MILEVSKIY si intra Cristian Andrés GARCÍA
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian CRISTESCU si intra Gabriel Nicu GIURGIU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Gabriel Nicu GIURGIU (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 2.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ibrahima Baye NIASSE
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Flavius PURECE si intra Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Neluț Stelian ROȘU (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 3.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gianmarco PICCIONI (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Concordia Chiajna.

0 - 1 33’ Marian CRISTESCU
40’ Florin PURECE
47’ Răzvan GRĂDINARU
Vasile GHEORGHE 50’
Vasile GHEORGHE
Alexandru CREŢU
57’
1 - 1 Andrei CRISTEA 61’
66’ Artem MILEVSKIY
Cristian GARCÍA
69’ Marian CRISTESCU