Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuş)
Spectatori 2.500

Meciul din data 22.05.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Botoșani se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin).

ACS Poli Timișoara: Ross JENKINS, Mădălin George SMARANDA, Cristian Costel MELINTE, MANU Torres Caturla, Alex Tchuimeni NIMELY, Dorin Ioan GOGA, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Cătălin Petre DOMAN, Daniel POPESCU, Gabriel CÂNU, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Ianis Alin ZICU, Abel Miguel SUÁREZ Torres, Prince RAJCOMAR, Róbert ELEK, Marius Marian CROITORU, Cristian BOCŞAN.

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Plamen Ivanov ILIEV, Gabriel Cristian VAŞVARI, Michael NGADEU-NGADJUI, Nicolae Constantin MUȘAT, Deivydas MATULEVIČIUS, Petre Daniel IVANOVICI, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Alexandru ICHIM, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP si rezervele: Vlad Alin BUJOR, Dan Mihai ROMAN, Florin Constantin PLĂMADĂ, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Andrei Alexandru PATACHE, José David CASADO, Stelian Nicolae CUCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Mihai Cătălin BORDEIANU (mijlocaș defensiv). In minutul 09 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cătălin Petre DOMAN (atacant). In minutul 14 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș stânga). In minutul 33 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș central). In minutul 36 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, scorul devine 1 - 3.
In minutul 40, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ross JENKINS. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 50 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș dreapta). In minutul 49 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, scorul devine 1 - 4.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Cristian BĂRBUȚ si intra Róbert ELEK
In minutul 60, schimbare, iese atacant Cătălin Petre DOMAN si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Vlad Alin BUJOR
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, MANU Torres Caturla
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Nicolae Constantin MUȘAT si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Abel Miguel SUÁREZ Torres
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Vlad Alin BUJOR

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 4 49’ Petre IVANOVICI
60’ Gabriel VAȘVARI
Stelian CUCU
Cristian BĂRBUȚ
Robert ELEK
60’
Cătălin DOMAN
Marius CROITORU
60’
67’ István FÜLÖP
Vlad BUJOR
Torres Caturla MANU 72’
72’ Deivydas MATULEVIČIUS