Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 1.500

Meciul din data 21.05.2016 dintre echipele FC Voluntari si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța).

FC Voluntari: Venelin FILIPOV, Laurențiu Daniel RUS, Daniel Ionuț NOVAC, Wilfred MOKE Abro, Vasile MAFTEI, Bogdan MITACHE, Rareș ENCEANU, Adrian Ionuț BĂLAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Vlad Alexandru ACHIM, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Saša NOVAKOVIĆ, Daniel Gabriel PANCU, Laurențiu Cătălin IORGA, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, George CĂLINȚARU, Dragoș BALAURU.

Petrolul Ploiești: Karim ZIANI, Abdellah ZOUBIR, Constantin MIŞELĂRICU, Janko PACAR, Ludovic GUERRIERO, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Alberto COBREA, Victoraș ASTAFEI, Fabrice BEGEORGI, Alexandru Constantin BENGA, Alexandru DAVID si rezervele: Roberto ALECSANDRU, Iustin Alin POPESCU, Michele PAOLUCCI, Marcos MICHAEL, Dan Mihai BUCȘĂ, Marian Dean BEȚA.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alexandru Constantin BENGA
In minutul 10, FC Voluntari - Petrolul Ploiești, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 35, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alexandru Constantin BENGA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 35 in 10 jucatori.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 43, schimbare, iese atacant Janko PACAR si intra Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 43, schimbare, iese fundaș stânga Fabrice BEGEORGI si intra Marian Dean BEȚA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Venelin FILIPOV si intra Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan MITACHE
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Marcos MICHAEL
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan MITACHE si intra Saša NOVAKOVIĆ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mircea Alexandru BORNESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Voluntari si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

PACAR
10’ Alexandru BENGA
1 - 0 penalty Adrian BĂLAN 10’
Daniel NOVAC 31’
35’ Alexandru BENGA
Venelin FILIPOV 37’
43’ Janko PACAR
Dan BUCȘĂ
43’ Fabrice BEGEORGI
Marian BEȚA
Venelin FILIPOV
Laurențiu IORGA
46’
48’ Constantin MIȘELĂRICU