Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Imilian Șerbănică (Ilfov)
Spectatori 2.500

Meciul din data 26.05.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

CFR 1907 Cluj: Cristian Ionuț BUD, Alexandru Traian MARC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Bryan NOUVIER, Davide PETRUCCI, Andrei Iosif MUREŞAN, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Tomislav GOMELT, Juan CARLOS Real Ruiz si rezervele: Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Steve Leo BELECK A'Beka, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Filipe Guterres NASCIMENTO, Lucian GOIAN, CRISTIAN López Santamaría, Daniel Filipe Faria COELHO.

CS Universitatea Craiova: Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Valentin ILIEV Ivanov, MADSON Henrique Nascimento Santos, Sebastian Zoltán ACHIM, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Laurențiu POPESCU, Apostol Aleksandrov POPOV, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicuşor Silviu BANCU si rezervele: Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru MATEIU, Robert PETRE, Cătălin George STRATON.

In minutul 07, schimbare, iese mijlocaș defensiv MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Alexandru MATEIU
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Bryan NOUVIER
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Sebastian Zoltán ACHIM
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 47, jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Sebastian Zoltán ACHIM a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CS Universitatea Craiova ramane din minutul 47 in 10 jucatori.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tomislav GOMELT si intra CRISTIAN López Santamaría
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Mário Jorge Malico Paulino CAMORA (fundaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese atacant Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Antonio JAKOLIŠ (extremă dreapta). In minutul 58 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Davide PETRUCCI (mijlocaș central). In minutul 63 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si CS Universitatea Craiova, scorul devine 4 - 0.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Alexandru Traian MARC
In minutul 71, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Steve Leo BELECK A'Beka
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Steve Leo BELECK A'Beka
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan CARLOS Real Ruiz si intra Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Robert PETRE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

HERGHELIGIU
07’ Henrique MADSON
Alexandru MATEIU
Bryan NOUVIER 18’
23’ Sebastian ACHIM
Juan CARLOS 28’
Antonio JAKOLIŠ 29’
Mário CAMORA 36’
Davide PETRUCCI 45+3’
47’ Sebastian ACHIM
51’ NUNO ROCHA
Tomislav GOMELT
CRISTIAN
52’
1 - 0 Mário CAMORA 53’
57’ Andrei HERGHELIGIU