Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Augustus Constantin (Rm Vâlcea)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 25.05.2016 dintre echipele FC Voluntari si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Daniel Ionuț NOVAC, Bogdan MITACHE, Wilfred MOKE Abro, Venelin FILIPOV, Rareș ENCEANU, Vlad Alexandru ACHIM, Mircea Alexandru BORNESCU, Adrian Ionuț BĂLAN, Laurențiu Daniel RUS si rezervele: Alexandru TUDORIE, Mihai VODUŢ, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Saša NOVAKOVIĆ, Nicolae Adrian GRIGORE, Ben Hamed KONÉ, Dragoș BALAURU.

ACS Poli Timișoara: Cristian BOCŞAN, Abel Miguel SUÁREZ Torres, Mădălin George SMARANDA, Alex Tchuimeni NIMELY, MANU Torres Caturla, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Dorin Ioan GOGA, Daniel POPESCU, Gabriel CÂNU si rezervele: Ianis Alin ZICU, Deian Cristian SORESCU, Prince RAJCOMAR, Cristian Costel MELINTE, Róbert ELEK, Mario CONTRA, Cătălin Petre DOMAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Rareș ENCEANU (mijlocaș stânga). In minutul 05 al partidei dintre FC Voluntari si ACS Poli Timișoara, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 23, FC Voluntari - ACS Poli Timișoara, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Laurențiu Daniel RUS
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Daniel RUS si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș central Abel Miguel SUÁREZ Torres si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 53, schimbare, iese atacant Alex Tchuimeni NIMELY si intra Róbert ELEK
In minutul 58, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 58 in 10 jucatori.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Rareș ENCEANU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Rareș ENCEANU si intra Mihai VODUŢ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 68, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Alexandru TUDORIE (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre FC Voluntari si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 0.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Dorin Ioan GOGA si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 78, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 12 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 9 jucatori.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Wilfred MOKE Abro
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Alexandru TUDORIE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BOCŞAN
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Bogdan Ionuț ŢÂRU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Mihai VODUŢ (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Voluntari si ACS Poli Timișoara, scorul devine 5 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Daniel POPESCU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vlad Alexandru ACHIM

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa FC Voluntari.

Cătălin ȘTEFĂNESCU
33’
35’ Abel SUÁREZ
Ianis ZICU
50’ Gabriel CÂNU
53’ Alex NIMELY
Robert ELEK
58’ Gabriel CÂNU
Rareș ENCEANU 61’
Rareș ENCEANU
Mihai VODUŢ
62’
63’ Cristian BĂRBUȚ
Adrian BĂLAN
Alexandru TUDORIE
68’
3 - 0 Alexandru TUDORIE 71’
74’ Dorin GOGA
Cătălin DOMAN
78’ Cătălin DOMAN
Wilfred MOKE 81’
Alexandru TUDORIE 87’
87’ Cristian BOCŞAN
Bogdan ŢÂRU 88’
4 - 0 Alexandru TUDORIE 89’
5 - 0 Mihai VODUŢ 90+1’
90+3’ Daniel POPESCU D.