Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 4.500

Meciul din data 26.05.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 4.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Mircea Orbuleț (București).

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Milan MITIĆ, Bojan GOLUBOVIĆ, Branko GRAHOVAC, Azdren LLULLAKU, Vasile GHEORGHE, Andrei Ștefan ENESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru CREŢU, Ante ŠARIĆ si rezervele: Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Gianmarco PICCIONI, Petre Iulian GOGE, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Michael NGADEU-NGADJUI, Deivydas MATULEVIČIUS, Petre Daniel IVANOVICI, Plamen Ivanov ILIEV, Attila László HADNAGY, Radoslav Bonchev DIMITROV, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Andrei Alexandru PATACHE, Alexandru ICHIM, Dan Mihai ROMAN, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Stelian Nicolae CUCU, José David CASADO, Vlad Alin BUJOR.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Michael NGADEU-NGADJUI (fundaș central). In minutul 07 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 33, schimbare, iese mijlocaș dreapta Azdren LLULLAKU si intra Gabriel BOSOI
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 47 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Vasile GHEORGHE si intra Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 84, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Vlad Alin BUJOR
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Nicolae Constantin MUȘAT si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Plamen Ivanov ILIEV
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Attila László HADNAGY si intra Dan Mihai ROMAN

Gabriel BOSOI
33’
Cosmin FRĂSINESCU 39’
1 - 1 Bojan GOLUBOVIĆ 47’
Andrei CRISTEA 65’
67’ Mihai BORDEIANU
Vasile GHEORGHE
Nuno VIVEIROS
80’
84’ Deivydas MATULEVIČIUS
Vlad BUJOR
85’ Nicolae MUȘAT
Andrei PATACHE
89’ Plamen ILIEV
90+2’ Attila HADNAGY