Localitatea Craiova
Arbitru Marian Barbu (Făgăraș)
Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Adrian Ionescu (Târgoviște)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)

Meciul din data 29.05.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Barbu (Făgăraș) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Adrian Ionescu (Târgoviște).

CS Universitatea Craiova: Apostol Aleksandrov POPOV, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Nicușor FOTA, Robert PETRE, Laurențiu POPESCU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru MATEIU, Valentin ILIEV Ivanov, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si rezervele: Cătălin George STRATON, Alin Mihai MANEA, Paul HODEA.

Petrolul Ploiești: Dan Mihai BUCȘĂ, Roberto ALECSANDRU, Iustin Alin POPESCU, Marian Dean BEȚA, Janko PACAR, Michele PAOLUCCI, Marcos MICHAEL, Alexandru DAVID, Ludovic GUERRIERO, Victoraș ASTAFEI, Alexandru Constantin BENGA si rezervele: George Alexandru MAREŞ, Cosmin LAMBRU, Constantin COSTACHE, Alberto COBREA.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Mihai HERGHELIGIU (extremă stânga). In minutul 05 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Valentin ILIEV Ivanov
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Mihai HERGHELIGIU (extremă stânga). In minutul 36 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 0.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 41, schimbare, iese atacant Marcos MICHAEL si intra George Alexandru MAREŞ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alexandru DAVID
In minutul 58, schimbare, iese atacant Michele PAOLUCCI si intra Constantin COSTACHE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Marian Dean BEȚA
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicușor FOTA si intra Alin Mihai MANEA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Janko PACAR si intra Cosmin LAMBRU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MATEIU si intra Paul HODEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Simon MĂZĂRACHE 39’
41’ Marcos MICHAEL
George MAREŞ
57’ Alexandru DAVID
58’ Michele PAOLUCCI