Localitatea Botoșani
Arbitru Iulian Călin (Ștefănești - Ag)
Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)

Meciul din data 29.05.2016 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova), Daniel Hulubei (Vaslui).

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Michael NGADEU-NGADJUI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Nicolae Constantin MUȘAT, George Andrei MIRON, Petre Daniel IVANOVICI, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Attila László HADNAGY, Radoslav Bonchev DIMITROV, Flavius CUEDAN, Stelian Nicolae CUCU si rezervele: Vlad Alin BUJOR, Raul AVRAM, Alexandru ICHIM, Sergiu Cristian POPOVICI, Marius Ionuț TOMOZEI, Florin Constantin PLĂMADĂ, José David CASADO.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Cristian Ionuț BUD, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, CRISTIAN López Santamaría, Lucian GOIAN, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Alexandru Traian MARC, Andrei Iosif MUREŞAN, Davide PETRUCCI, Szilard VERES, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si rezervele: Anthony CARTER, Cornel Alexandru ENE, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Andrei Simion TÂNC, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Steve Leo BELECK A'Beka.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (extremă dreapta). In minutul 15 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș stânga Szilard VERES si intra Anthony CARTER
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Steve Leo BELECK A'Beka
In minutul 54, schimbare, iese extremă stânga Flavius CUEDAN si intra Vlad Alin BUJOR
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 61 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 3 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 70, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cătălin BORDEIANU si intra José David CASADO
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga CRISTIAN López Santamaría si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Sergiu Cristian POPOVICI (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa FC Botoșani.