Localitatea Timișoara
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)

Meciul din data 29.05.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

ACS Poli Timișoara: Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Mădălin George SMARANDA, Deian Cristian SORESCU, Alex Tchuimeni NIMELY, MANU Torres Caturla, Sebastian MAILAT, Dorin Ioan GOGA, Harald FRIDRICH, Róbert ELEK, Marius Marian CROITORU, Ianis Alin ZICU si rezervele: Prince RAJCOMAR, Cristian Costel MELINTE, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Mario CONTRA.

FC Politehnica Iași: Mădălin Marius CIUCĂ, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Alexandru CREŢU, Andrei CRISTEA, Gabriel BOSOI, Andrei Ștefan ENESCU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU si rezervele: Petre Iulian GOGE, Ante ŠARIĆ, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Gianmarco PICCIONI, Azdren LLULLAKU, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Sebastian MAILAT (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alex Tchuimeni NIMELY (fundaș central). In minutul 39 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Dorin Ioan GOGA si intra Sebastian VELCOTĂ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Vasile GHEORGHE si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Ianis Alin ZICU si intra Cosmin Marian BÂRNOI
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Lucian Cosmin OPREA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 82 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cosmin Marian BÂRNOI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gianmarco PICCIONI (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 3.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gianmarco PICCIONI
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Politehnica Iași.

GOLUBOVIĆ
12’ Cosmin FRĂSINESCU
1 - 0 Sebastian MAILAT 20’
30’ Bojan GOLUBOVIĆ
Alex NIMELY 32’
35’ Andrei ENESCU
Gianmarco PICCIONI
36’ Mădălin CIUCĂ
2 - 0 Alex NIMELY 39’
2 - 1 45+2’ Bojan GOLUBOVIĆ
57’ Gabriel BOSOI
Azdren LLULLAKU
Dorin GOGA
Sebastian VELCOTĂ
68’
73’ Vasile GHEORGHE
Narcis BĂDIC
Ianis ZICU
Cosmin BÂRNOI
75’
Javier HERNÁNDEZ
Lucian Cosmin OPREA
81’
2 - 2 82’ Andrei CRISTEA
Cosmin BÂRNOI 85’
2 - 3 89’ Gianmarco PICCIONI
90’ Gianmarco PICCIONI
90+4’ Branko GRAHOVAC