Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 4000

Meciul din data 07.03.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

ASA Târgu-Mureș: Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Adrian MUTU, Gabriel Eugen MATEI, Nicolás Martín GOROBSOV, Iván GONZÁLEZ López, Laurențiu Cosmin BUȘ, Marius Marcel CONSTANTIN, Pablo Daniel BRANDÁN, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Ramiro COSTA, Ousmane N'DOYE, Filip JAZVIĆ, Alexandru DEDOV, Adrian Dumitru BORZA, Ionuț BALAUR, Adrian Ioan VICIU.

Pandurii Târgu-Jiu: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Răzvan Marian STANCA, Adrian ROPOTAN, Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, Viorel NICOARĂ, Constantin GRECU, Liviu Ion ANTAL, Adrian Ioan HORA, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES si rezervele: Nikola VASILJEVIĆ II, Carlos WELLINGTON da Silva, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Florin Dorin ACSINTE, Alexandru Teofil CIUCUR.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 31, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, George Marius ȚUCUDEAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 31 in 10 jucatori.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Eduard Cornel STĂNCIOIU
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian MUTU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Iván GONZÁLEZ López
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 34, schimbare, iese fundaș central Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES si intra Nikola VASILJEVIĆ II
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș stânga Pablo Daniel BRANDÁN si intra Alexandru DEDOV
In minutul 45, schimbare, iese atacant Adrian MUTU si intra Ramiro COSTA
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Nikola VASILJEVIĆ II (rezervă). In minutul 49 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 65, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 65 in 9 jucatori.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Laurențiu Cosmin BUȘ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cosmin BUȘ si intra Ionuț BALAUR
In minutul 73, ASA Târgu-Mureș - Pandurii Târgu-Jiu, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 82, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Claudiu Dorian VOICULEŢ. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace restul de 8 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 8 jucatori.
In minutul 84, jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ASA Târgu-Mureș ramane din minutul 84 in 7 jucatori.
In minutul 89, schimbare, iese fundaș central Cristian Ionuţ SĂPUNARU si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

HORA
16’ Vasco FERNANDES
George ȚUCUDEAN 30’
Paul PÂRVULESCU 30’
George ȚUCUDEAN 31’
Eduard STĂNCIOIU 32’
Adrian MUTU 33’
Iván GONZÁLEZ 34’
34’ Cristian SĂPUNARU
34’ Vasco FERNANDES
Nikola VASILJEVIĆ
Gabriel MATEI 37’
Pablo BRANDÁN
Alexandru DEDOV
45’
Adrian MUTU
Ramiro COSTA
45’
Ionuț BALAUR
68’
0 - 2 73’ penalty Adrian HORA
75’ Viorel NICOARĂ
Alexandru CIUCUR
Claudiu VOICULEŢ 82’
Ramiro COSTA 84’
89’ Cristian SĂPUNARU