Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 2700

Meciul din data 05.03.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Viitorul se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Daniel Mitruți (Craiova).

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Damien BOUDJEMAA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Takayuki SETO, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Valerică Marius GĂMAN, GERALDO Washington Regufe Alves, George Petruț GAVRILAŞ, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Ricardo Miguel Martins ALVES, Adrian Manuel SCARLATACHE, Daniel George NICULAE, Florin LOVIN, Daniel Constantin FLOREA, Ionuț BOȘNEAG, Alexandru IONIŢĂ II.

FC Viitorul: Ianis HAGI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Pablo DE LUCAS Torres, Cristian George GANEA, Romario Sandu BENZAR, Robert George HODOROGEA, Răzvan MARIN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Árpád Ors György TORDAI, Florin Lucian TĂNASE, Kévin BOLI si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Carlo CASAP, Ioan Constantin FILIP, Bănel NICOLIȚĂ, Ciprian Antonio PERJU, Vlad RUSU.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Răzvan MARIN
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 35 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Viitorul, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Daniel George NICULAE
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Henrique BOLDRIN si intra Florin LOVIN
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Pablo DE LUCAS Torres si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Robert George HODOROGEA
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Ioan Constantin FILIP
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan MARIN si intra Vlad RUSU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Romario Sandu BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 87 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Viitorul, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

HAGI
28’ Răzvan MARIN
Júnior MORAIS 31’
1 - 0 Valerică GĂMAN 35’
William DE AMORIM
Daniel NICULAE
58’
Fernando BOLDRIN
Florin LOVIN
64’
65’ Pablo DE LUCAS
Bănel NICOLIȚĂ
66’ Robert HODOROGEA