Pandurii Târgu-Jiu - Viitorul Constanța - 12.03.2016 English version
Data disputării 12.03.2016 - 20:30
Localitatea Drobeta Turnu Severin
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 700

Meciul din data 12.03.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Viitorul se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Răzvan Marian STANCA, Dan Nicolae NISTOR, Viorel NICOARĂ, Filip MRZLJAK, Adrian Ioan HORA, Constantin GRECU, Alexandru Teofil CIUCUR, Adrian ROPOTAN si rezervele: Liviu Ion ANTAL, Florin Dorin ACSINTE, Carlos WELLINGTON da Silva, Nikola VASILJEVIĆ II, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, João Pedro MINGOTE Ribeiro.

FC Viitorul: Herold Darryl GOULON, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, Cristian George GANEA, Romario Sandu BENZAR, Ianis HAGI, Răzvan MARIN, Bănel NICOLIȚĂ, Peterson dos Santos PEÇANHA, Florin Lucian TĂNASE, Kévin BOLI si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Florinel Teodor COMAN, Robert George HODOROGEA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Vlad RUSU.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian ROPOTAN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Cristian George GANEA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Viorel NICOARĂ (mijlocaș stânga). In minutul 46 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Viitorul, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Pablo DE LUCAS Torres si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 56, schimbare, iese extremă dreapta Bănel NICOLIȚĂ si intra Vlad RUSU
In minutul 61, schimbare, iese fundaș central Cristian Ionuţ SĂPUNARU si intra Nikola VASILJEVIĆ II
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Vlad RUSU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Vlad RUSU (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Viitorul, FC Viitorul reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Răzvan MARIN
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga Ianis HAGI si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Constantin GRECU