Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 8.250

Meciul din data 13.03.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Nicolae Dobrin. in fata a 8.250 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Mircea Orbuleț (București).

Fotbal Club FCSB: Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Jugurtha HAMROUN, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Alexandru BOURCEANU, Nicolae Claudiu STANCIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Adrian POPA, Paul PAPP, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Valentin Alexandru COJOCARU, Tha'er Fayed BAWAB, Cornel Emilian RÂPĂ, Grégory Victor TADÉ.

Astra Giurgiu: Florin LOVIN, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Valerică Marius GĂMAN, George Petruț GAVRILAŞ, GERALDO Washington Regufe Alves, William Douglas DE AMORIM, Damien BOUDJEMAA, Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC si rezervele: Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Silviu LUNG JR., Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA, BOUBACAR Mansaly, Ricardo Miguel Martins ALVES.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Damien BOUDJEMAA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Jugurtha HAMROUN
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra Daniel George NICULAE
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Adrian POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 59 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Jugurtha HAMROUN si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Alin TOȘCA 05’
09’ Damien BOUDJEMAA
1 - 0 Marko MOMČILOVIĆ 12’
Jugurtha HAMROUN 15’
15’ Damien BOUDJEMAA
30’ Júnior MORAIS
33’ Florin LOVIN
36’ Damien BOUDJEMAA