Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Valentin Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 3.368

Meciul din data 20.03.2016 dintre echipele Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3.368 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Valentin Urzică (Piatra Neamț).

Dinamo București: Eric Cosmin BICFALVI, Paul Viorel ANTON, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Dorin ROTARIU, Antun PALIĆ, Ante PULJIĆ, Miha MEVLJA, Romario KORTZORG, Sergiu Cătălin HANCA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Steliano FILIP si rezervele: Marcel Josué ESSOMBÉ, Kaj Leo í BARTALSSTOVU, Vlad Alexandru OLTEANU, Vlad Ionuț MUŢIU, Valentin Marius LAZĂR, Patrick Claude EKENG, Ionuț NEDELCEARU.

Pandurii Târgu-Jiu: Dan Nicolae NISTOR, Adrian Ioan HORA, Filip MRZLJAK, Florin Dorin ACSINTE, Adrian ROPOTAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Răzvan Marian STANCA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Liviu Ion ANTAL si rezervele: Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Constantin GRECU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Viorel NICOARĂ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Carlos WELLINGTON da Silva, ERICO Constantino da Silva.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ante PULJIĆ
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian ROPOTAN
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Miha MEVLJA
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș central Eric Cosmin BICFALVI si intra Patrick Claude EKENG
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Antun PALIĆ (mijlocaș central). In minutul 38 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Marcel Josué ESSOMBÉ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian ROPOTAN si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario KORTZORG si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 89 al partidei dintre Dinamo București si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 90+3, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ. Pandurii Târgu-Jiu va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Ante PULJIĆ 27’
27’ Adrian ROPOTAN
Miha MEVLJA 31’
Eric BICFALVI
Patrick Claude EKENG
36’
1 - 0 Antun PALIĆ 38’
Harlem GNOHÉRÉ
Marcel ESSOMBÉ
46’
65’ Adrian ROPOTAN
Carlos WELLINGTON
Romario KORTZORG
Vlad OLTEANU
70’
76’ Liviu ANTAL
Viorel NICOARĂ
80’ Filip MRZLJAK
Alexandru RĂUŢĂ
83’ Mihai RĂDUȚ
1 - 1 89’ Adrian HORA
90+2’ Cristian SĂPUNARU
Sergiu HANCA 90+3’
90+3’ Viorel NICOARĂ