Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vîlcea)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 19.03.2016 dintre echipele FC Viitorul si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Orășenesc. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Nicoară (DT Severin).

FC Viitorul: Herold Darryl GOULON, Florin Lucian TĂNASE, Peterson dos Santos PEÇANHA, Bănel NICOLIȚĂ, Răzvan MARIN, Ianis HAGI, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Pablo DE LUCAS Torres, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Vlad RUSU, Ciprian Antonio PERJU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Robert George HODOROGEA, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI.

Fotbal Club FCSB: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Florin Constantin NIȚĂ, Alin Dorinel TOȘCA, Nicolae Claudiu STANCIU, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Marko MOMČILOVIĆ, Jugurtha HAMROUN, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Alexandru BOURCEANU si rezervele: Tha'er Fayed BAWAB, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Grégory Victor TADÉ, Paul PAPP, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Houssine KHARJA, Valentin Alexandru COJOCARU.

In minutul 35, FC Viitorul - Fotbal Club FCSB, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Jugurtha HAMROUN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Herold Darryl GOULON
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 39 al partidei dintre FC Viitorul si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Pablo DE LUCAS Torres si intra Vlad RUSU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Jugurtha HAMROUN si intra Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Aurelian Ionuț CHIȚU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 59 al partidei dintre FC Viitorul si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 62, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru BOURCEANU si intra Tha'er Fayed BAWAB
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Florin Lucian TĂNASE (extremă stânga). In minutul 73 al partidei dintre FC Viitorul si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Ioan Constantin FILIP
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Kévin BOLI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Herold Darryl GOULON 35’
37’ Alexandru BOURCEANU
0 - 2 39’ Adrian POPA
42’ Alexandru CHIPCIU
44’ Fernando VARELA
Pablo DE LUCAS
Vlad RUSU
46’
Ianis HAGI
Aurelian CHIŢU
46’
46’ Jugurtha HAMROUN
Gabriel TAMAȘ
Aurelian CHIŢU 49’
0 - 3 59’ Nicușor STANCIU
Cristian GANEA
Florinel COMAN
62’
65’ Alexandru BOURCEANU
Tha'er BAWAB
1 - 3 Florin TĂNASE 73’
78’ Alexandru CHIPCIU