Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 10383

Meciul din data 01.04.2016 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 10383 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Dinamo București: Patrick Claude EKENG, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Ante PULJIĆ, Antun PALIĆ, Miha MEVLJA, Andrei Ovidiu MARC, Romario KORTZORG, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Marcel Josué ESSOMBÉ, Paul Viorel ANTON si rezervele: Kaj Leo í BARTALSSTOVU, Dorin ROTARIU, Vlad Alexandru OLTEANU, Ionuț NEDELCEARU, Valentin Marius LAZĂR, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Vlad Ionuț MUŢIU.

Astra Giurgiu: Fernando Henrique BOLDRIN, Damien BOUDJEMAA, William Douglas DE AMORIM, GERALDO Washington Regufe Alves, Valerică Marius GĂMAN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Takayuki SETO, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Denis ALIBEC si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Ricardo Miguel Martins ALVES, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Florin LOVIN, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Damien BOUDJEMAA (mijlocaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 35 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Paul Viorel ANTON (mijlocaș defensiv). In minutul 38 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Dorin ROTARIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Florin LOVIN
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Romario KORTZORG si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Henrique BOLDRIN si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Daniel Constantin FLOREA
In minutul 66, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra Daniel George NICULAE
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

BOUDJEMAA
06’ Fernando BOLDRIN
0 - 1 16’ Damien BOUDJEMAA
27’ Denis ALIBEC
0 - 2 35’ Denis ALIBEC
1 - 2 Paul ANTON 38’
Sergiu HANCA
Dorin ROTARIU
46’
46’ William DE AMORIM
Florin LOVIN
51’ GERALDO ALVES
1 - 3 53’ Denis ALIBEC
Romario KORTZORG
Valentin LAZĂR
58’
63’ Fernando BOLDRIN
Daniel FLOREA
65’ Daniel FLOREA
Marcel ESSOMBÉ
Harlem GNOHÉRÉ
66’
1 - 4 67’ Denis ALIBEC
69’ Damien BOUDJEMAA