Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 48632

Meciul din data 10.04.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 48632 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Fotbal Club FCSB: Alexandru BOURCEANU, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Nicolae Claudiu STANCIU, Doru Mihai PINTILII, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Jugurtha HAMROUN, Alexandru Mihăiță CHIPCIU si rezervele: Valentin Alexandru COJOCARU, Grégory Victor TADÉ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Timo GEBHART, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Paul PAPP.

Dinamo București: Valentin Marius LAZĂR, Steliano FILIP, Sergiu Cătălin HANCA, Romario KORTZORG, Eric Cosmin BICFALVI, Miha MEVLJA, Antun PALIĆ, Ante PULJIĆ, Dorin ROTARIU, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Paul Viorel ANTON si rezervele: Laurențiu Nicolae CORBU, Patrick Claude EKENG, Marcel Josué ESSOMBÉ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Vlad Ionuț MUŢIU, Ionuț NEDELCEARU, Vlad Alexandru OLTEANU.

In minutul 16, Fotbal Club FCSB - Dinamo București, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Steliano FILIP
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 60, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Sebastian TAMAȘ si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dorin ROTARIU si intra Ionuț NEDELCEARU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru BOURCEANU si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Romario KORTZORG si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 89, schimbare, iese atacant Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 90, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 90 in 10 jucatori.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Sergiu Cătălin HANCA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Mihai PINTILII 45+1’
46’ Valentin LAZĂR
Harlem GNOHÉRÉ
Gabriel TAMAȘ
Gabriel ENACHE
60’
65’ Harlem GNOHÉRÉ
65’ Dorin ROTARIU
Ionuț NEDELCEARU
Alexandru BOURCEANU
Grégory TADÉ
68’
75’ Steliano FILIP
79’ Romario KORTZORG