Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 3000

Meciul din data 09.04.2016 dintre echipele FC Viitorul si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

FC Viitorul: Kévin BOLI, Cristian George GANEA, Pablo DE LUCAS Torres, Aurelian Ionuț CHIȚU, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Árpád Ors György TORDAI, Răzvan MARIN, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI si rezervele: Ioan Constantin FILIP, Florinel Teodor COMAN, Andrei Virgil CIOBANU, Alexandru CICÂLDĂU, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI, Ciprian Antonio PERJU.

Astra Giurgiu: Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Takayuki SETO, Damien BOUDJEMAA, William Douglas DE AMORIM, Valerică Marius GĂMAN, GERALDO Washington Regufe Alves, Florin LOVIN, Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Alexandru Constantin STAN, Alexandru Adrian DANDEA, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 19, FC Viitorul - Astra Giurgiu, scorul este 0 - 1. Autogol, inscris de Cristian George GANEA
In minutul 28, jucatorul echipei FC Viitorul, Dragoş Ionuţ NEDELCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Viitorul ramane din minutul 28 in 10 jucatori.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Răzvan MARIN
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central GERALDO Washington Regufe Alves si intra Cristian Daniel OROŞ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Kévin BOLI
In minutul 59, FC Viitorul - Astra Giurgiu, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 60 al partidei dintre FC Viitorul si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 3.
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Daniel George NICULAE
In minutul 77, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Ciprian Antonio PERJU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Pablo DE LUCAS Torres si intra Andrei Virgil CIOBANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Andrei Virgil CIOBANU (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre FC Viitorul si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.
In minutul 87, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 87 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

BOLDRIN
13’ GERALDO ALVES
Dragoş NEDELCU 16’
0 - 1 autogol Cristian GANEA 19’
Dragoş NEDELCU 28’
Răzvan MARIN 31’
39’ Silviu LUNG Jr.
46’ GERALDO ALVES
Cristian OROŞ
46’ Damien BOUDJEMAA
Alexandru IONIȚĂ II
50’ Alexandru IONIȚĂ II
55’ Júnior MORAIS
Kévin BOLI 58’
0 - 2 59’ penalty Valerică GĂMAN
0 - 3 60’ Denis ALIBEC
Aurelian CHIŢU
Florinel COMAN
65’
73’ William DE AMORIM