Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 800

Meciul din data 18.04.2016 dintre echipele FC Viitorul si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Viitorul: Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Răzvan MARIN, Robert George HODOROGEA, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Pablo DE LUCAS Torres, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI, Ianis HAGI si rezervele: Carlo CASAP, Árpád Ors György TORDAI, Vlad RUSU, Ciprian Antonio PERJU, Florinel Teodor COMAN, Andrei Virgil CIOBANU.

Pandurii Târgu-Jiu: Dan Nicolae NISTOR, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Adrian Ioan HORA, Liviu Ion ANTAL, Adrian ROPOTAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Gordan BUNOZA, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Constantin GRECU, David Beniamin LAZAR, Viorel NICOARĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Nikola VASILJEVIĆ II.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Cristian George GANEA
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Andrei Virgil CIOBANU
In minutul 47, schimbare, iese fundaș dreapta Romario Sandu BENZAR si intra Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 52 al partidei dintre FC Viitorul si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Gordan BUNOZA
In minutul 61, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Vlad RUSU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș central). In minutul 66 al partidei dintre FC Viitorul si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 86, schimbare, iese fundaș stânga Florin Dorin ACSINTE si intra Constantin GRECU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian ROPOTAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

HORA
20’ Alexandru RĂUŢĂ
21’ Bogdan UNGURUȘAN
Cristian GANEA 23’
25’ Florin ACSINTE
Aurelian CHIŢU
Andrei CIOBANU
46’
Florinel COMAN
47’
0 - 1 52’ Adrian HORA
59’ Gordan BUNOZA
Ianis HAGI
Vlad RUSU
61’
0 - 2 66’ Dan NISTOR
71’ Alexandru RĂUŢĂ
Andrei PIȚIAN
74’ Liviu ANTAL
Viorel NICOARĂ
86’ Florin ACSINTE
Constantin GRECU
90+2’ Adrian ROPOTAN