Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3000

Meciul din data 16.04.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Alexandru Cerei (Cluj).

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Valerică Marius GĂMAN, William Douglas DE AMORIM, Damien BOUDJEMAA, Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC, Florin LOVIN si rezervele: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Ricardo Miguel Martins ALVES, Adrian Manuel SCARLATACHE, Daniel George NICULAE, GERALDO Washington Regufe Alves, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA.

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Alexandru BOURCEANU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Jugurtha HAMROUN, Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Adrian POPA, Nicolae Claudiu STANCIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Valentin Alexandru COJOCARU, Gabriel Nicolae ENACHE, Lucian Ionuț FILIP, Houssine KHARJA, Ciprian Andrei MARICA, Paul PAPP, Tha'er Fayed BAWAB.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 45, Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru BOURCEANU si intra Ciprian Andrei MARICA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Sebastian TAMAȘ si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 77, Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Damien BOUDJEMAA si intra Daniel George NICULAE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

1 - 0 penalty Valerică GĂMAN 45’
46’ Alexandru BOURCEANU