Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 5.482

Meciul din data 17.04.2016 dintre echipele Dinamo București si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 5.482 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe), Vlad Bârleanu (București).

Dinamo București: Romario KORTZORG, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Dorin ROTARIU, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Valentin Marius LAZĂR, Andrei Ovidiu MARC, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Marcel Josué ESSOMBÉ, Paul Viorel ANTON si rezervele: Antun PALIĆ, Vlad Ionuț MUŢIU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Valentin Ionuţ COSTACHE, Laurențiu Nicolae CORBU, Kaj Leo í BARTALSSTOVU.

ASA Târgu-Mureș: Eduard Cornel STĂNCIOIU, George Marius ȚUCUDEAN, Ramiro COSTA, Gabriel Eugen MATEI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Nicolás Martín GOROBSOV, Marius Marcel CONSTANTIN, Laurențiu Cosmin BUȘ, Pablo Daniel BRANDÁN, Ionuț BALAUR si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Filip JAZVIĆ, Lucian GERMAN, Iván GONZÁLEZ López, Andrei Cosmin CIOLACU, Adrian Dumitru BORZA, Javier VELAYOS Rodríguez.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA
In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 28, schimbare, iese fundaș central Marius Marcel CONSTANTIN si intra Iván GONZÁLEZ López
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Romario KORTZORG si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 51, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ionuț BALAUR. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace restul de 39 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (mijlocaș dreapta). In minutul 52 al partidei dintre Dinamo București si ASA Târgu-Mureș, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese atacant Ramiro COSTA si intra Adrian Dumitru BORZA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Valentin Ionuţ COSTACHE
In minutul 70, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 72, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Antun PALIĆ
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Dinamo București.

COSTA
02’ Ramiro COSTA
05’ George ȚUCUDEAN
28’ Marius CONSTANTIN