Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3420

Meciul din data 23.04.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Viitorul se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3420 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Mitruți (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Houssine KHARJA, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Jugurtha HAMROUN, Timo GEBHART, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Sebastian TAMAȘ si rezervele: Doru POPADIUC, Paul PAPP, Marko MOMČILOVIĆ, Valentin Alexandru COJOCARU, Cătălin CARP, Tha'er Fayed BAWAB, Grégory Victor TADÉ.

FC Viitorul: Florin Lucian TĂNASE, Kévin BOLI, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Răzvan MARIN, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Pablo DE LUCAS Torres, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Árpád Ors György TORDAI, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Vlad RUSU, Ciprian Antonio PERJU, Florinel Teodor COMAN, Carlo CASAP.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Lopes dos Santos VARELA (fundaș central). In minutul 02 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Viitorul, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Viitorul, scorul devine 2 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 34, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Romario Sandu BENZAR
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Pablo DE LUCAS Torres si intra Carlo CASAP
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Vlad RUSU
In minutul 51, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Vlad RUSU. FC Viitorul va trebui sa trebui sa joace restul de 39 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 59, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Grégory Victor TADÉ (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Viitorul, scorul devine 3 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Houssine KHARJA si intra Cătălin CARP
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Jugurtha HAMROUN si intra Doru POPADIUC
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Kévin BOLI
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Răzvan MARIN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cătălin CARP

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.