Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 4124

Meciul din data 01.05.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4124 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Alexandru Cerei (Cluj).

Fotbal Club FCSB: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Cătălin CARP, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Grégory Victor TADÉ, Nicolae Claudiu STANCIU, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Jugurtha HAMROUN, Gabriel Nicolae ENACHE si rezervele: Alin Dorinel TOȘCA, Doru POPADIUC, Timo GEBHART, Lucian Ionuț FILIP, Valentin Alexandru COJOCARU, Tha'er Fayed BAWAB, Paul PAPP.

Pandurii Târgu-Jiu: Liviu Ion ANTAL, Gordan BUNOZA, Adrian Ioan HORA, Filip MRZLJAK, Dan Nicolae NISTOR, Adrian ROPOTAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Răzvan Marian STANCA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Viorel NICOARĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukáš DROPPA, Constantin GRECU, David Beniamin LAZAR, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Nikola VASILJEVIĆ II.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian Ioan HORA
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Liviu Ion ANTAL
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Jugurtha HAMROUN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Jugurtha HAMROUN si intra Timo GEBHART
In minutul 46, schimbare, iese atacant Grégory Victor TADÉ si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Liviu Ion ANTAL si intra Viorel NICOARĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Nicolae ENACHE (fundaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cătălin CARP si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Cristian Ionuţ SĂPUNARU si intra Nikola VASILJEVIĆ II

HORA
20’ Adrian HORA
26’ Liviu ANTAL
33’ Florin ACSINTE
Jugurtha HAMROUN 43’
Jugurtha HAMROUN
Timo GEBHART
46’
Grégory TADÉ
Tha'er BAWAB
46’
Gabriel TAMAȘ 58’
59’ Liviu ANTAL
Viorel NICOARĂ
0 - 1 60’ Adrian HORA
1 - 1 Gabriel ENACHE 67’
Mihai PINTILII 70’
70’ Mihai RĂDUȚ
Alexandru CIUCUR
Cătălin CARP
Lucian FILIP
73’
Fernando VARELA 74’
75’ Alexandru CIUCUR
81’ Cristian SĂPUNARU