Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 7000

Meciul din data 02.05.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Dinamo București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 7000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Mircea Orbuleț (București).

Astra Giurgiu: Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC, William Douglas DE AMORIM, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Takayuki SETO, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin LOVIN, Valerică Marius GĂMAN, GERALDO Washington Regufe Alves, Silviu LUNG JR. si rezervele: Alexandru Constantin STAN, Cristian Daniel OROŞ, Daniel George NICULAE, Alexandru IONIŢĂ II, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA.

Dinamo București: Miha MEVLJA, Patrick Claude EKENG, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Paul Viorel ANTON, Vlad Alexandru OLTEANU, Antun PALIĆ, Ante PULJIĆ, Dorin ROTARIU, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: Valentin Ionuţ COSTACHE, Andrei Ovidiu MARC, Vlad Ionuț MUŢIU, Ionuț NEDELCEARU, Kaj Leo í BARTALSSTOVU, Eric Cosmin BICFALVI.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Antun PALIĆ (mijlocaș central). In minutul 16 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS (fundaș stânga). In minutul 31 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (mijlocaș stânga). In minutul 42 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Valerică Marius GĂMAN si intra Cristian Daniel OROŞ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Kaj Leo í BARTALSSTOVU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru IONIŢĂ II (rezervă). In minutul 56 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 3 - 2.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Eric Cosmin BICFALVI
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Daniel George NICULAE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dorin ROTARIU si intra Valentin Ionuţ COSTACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.